חשיבותו של אוורור נכון במניעה ובטיפול בבעיות עובש

חשיבותו של אוורור נכון במניעה ובטיפול בבעיות עובש

עובש היא פטריה שצומחת במקומות סגורים ולחים. 

היא זקוקה ללחות כדי להתפתח ולכן כאשר מאווררים את החלל, היא לא מקבלת את התנאים האופטימליים הנדרשים לה כדי להתפתח.

לכן אוורור בהחלט מסייע למניעה וטיפול בבעיות עובש, אך הוא לגמרי לא פתרון מספיק.

אז מה עושים כדי לטפל בעובש ועד כמה אוורור יכול לפתור לכם את הבעיה?

הקשר בין אוורור למניעת עובש

עובש בבית נגרם בגלל לחות ועיבוי של מים שנספגים על גבי משטחים ותשתיות שונות, כמו בין הקיר לבין הצבע, מתחת לשכבת האיטום, מתחת לטיח או תקרת גבס ועוד.

כאשר העובש נוצר בחלל פתוח, כמו למשל על קירות חדר הרחצה (שאין להם חיפוי קרמיקה) ואפילו על וילון האמבטיה, אוורור יכול לסייע במניעת התפתחות והצטברות של העובש.

עם זאת, אוורור למעשה מקשה על העובש להתרבות, אך הוא לא מונע אותו ולכן נבגי עובש עדיין יכולים להתקיים בסביבה מאווררת, כאשר יש שיטות יעילות ומקיפות יותר המשפיעות על מצב העובש, מספקות טיפול ומניעת עובש לטווח ארוך.

הפתרון היחיד לבעיות עובש

אם אתם רוצים לדעת איך פותרים בעיית עובש, איך מונעים עובש ואיך מטפלים בעובש קיים לטווח ארוך בצורה מקיפה, התשובה היא אבחון מקצועי על ידי מומחים לטיפול בעובש.

הסיבה לכך היא ריבוי הגורמים להיווצרות עובש.

עובש יכול להיווצר בגלל התעבות מים בחלל לח ולא מאוורר, אך הוא יכול להיגרם גם בגלל כשל במערכת האיטום, נזילה בצנרת, חדירת מי גשמים, או רטיבות קפילארית (חלחול של מים כלפי מעלה על הקיר בגלל נימים חלולים בבטון).

ייתכן שילוב של גורמים שיוצר עובש באותו המקום ולכן חשוב לזהות את הגורם או הגורמים לבעיית העובש, כדי לבחור את הדרך המתאימה ביותר לטפל בבעיה.

גורמי עובש ושיטות הטיפול בהם

כדי להבין בצורה יותר פשוטה את העיקרון, להלן מספר דוגמאות של גורמים לעובש ושיטות הטיפול השונות בכל אחד מהם:

  • רטיבות קפילארית - מבררים אם המים מגיעים מבעיה בצנרת או שיש בעיה באיטום ואז מטפלים בגורם המקורי לבעיה.
  • התעבות מים - מים מתעבים בעיקר במקומות כמו חדרי רחצה - אבל לא רק. בכל מקרה, הדרך להתמודד עם התעבות מים היא ליישם על הקירות חומר מונע חדירת לחות ומים שמונע את התנאים הדרושים להתפתחות עובש.
  • בעיה באיטום - לפני שמזמינים איש איטום, חשוב לבדוק את המקור לרטיבות. לאחר מכן, אם הבעיה היא בוודאות באיטום –יש לטפל באיטום עם חומרי איטום מתאימים וכנדרש ורק לאחר מכן לייבש את הקיר ולבסוף לנקות את העובש ולצבוע בצבע נגד עובש.


היחידים שמחסלים את העובש אחת ולתמיד

חברת "הקץ לעובש בע"מ" מספקת שירותי אבחון מקצועי לבעיות עובש לצד פתרונות מותאמים לפי התנאים והמצב הקיים - פתרונות להשמדה מוחלטת של עובש ומניעת התפתחות שלו לאורך שנים.

מוכנים להנות מאוויר נקי וקירות חלקים? צרו קשר לשיחת ייעוץ ואבחון ראשוני חינם ללא התחייבות!

 

מאמרים מומלצים
אהבתם? שתפו