5 עובדות מעניינות על לחות ועובש בבית

אז מה אתם כבר יודעים על עובש ולחות בבית? לא משנה מה ידעתם או במה האמנתם: לפניכם, 5 עובדות מעניינות שאולי יפתיעו גם אתכם...

1.מתקינים מאוורר בחדר הרחצה? חכו רגע

ישנם המון מיתוסים על דרך היווצרותם של העובשים, דרך הטיפול הנכונה בהם ועד כמה הם באמת מזיקים לבריאות. אחד המיתוסים הנפוצים ביותר הוא באשר לדרך מניעת העובשים, בעיקר בחדרי רחצה: באמצעות אוורור. אמנם לא מדובר על מיתוס שמנותק לחלוטין מהאמת, אך כן חשוב להבהיר: פתרונות אוורור יכולים לסייע במידה מסוימת, אך הם אינם הפתרון לעובשים. 

אוורור החלל עם פתיחת חלון בסיום הרחצה (אלו מכם שיכולים להתרחץ עם חלון פתוח, מה טוב), מספיק. כלומר, התקנת מאווררים לא תעלים לגמרי את האדים שבחדר הרחצה, כך שפוטנציאל התפתחות העובשים קיים בכל מקרה.

2.השמדה וגירוד של העובש מהקיר? יצא לכם מזה דבר אחד: כלום

מיואשים מהעובשים? לא רק אתם. עם זאת, דעו כי לעתים השמדת עובש בשיטת "עשה זאת בעצמך", רק תגרום לנזק. סילוק/השמדה/גירוד של עובשים לא באמת מעלימים אותם, וכל עוד אתם מזהים עובשים על הקיר, יש לטפל בהם. גירודם מהקיר מתמקד בהסרת השכבה החיצונית בלבד, כך שהם לא באמת מטופלים ומורחקים. חזרתם אל הקירות? מובטחת.

3.קירות לחים תמיד יגרמו לעובשים

אם ישנה נוסחה שכדאי שגם אתם תשננו הרי שהיא קירות לחים/רטובים = עובשים. הנוסחה הזו מעט מתסכלת, מאחר וישנם חדרים בבית שלא ניתן למנוע בהם את הלחות. הדוגמא הטובה ביותר היא כמובן חדר הרחצה שלכם. הרחצה במים החמים יוצרת אדים, ואותם אדים נצמדים בסופו של דבר לקירות. במהרה, הקירות יהפכו לחים/ רטובים, ו"המזון" הזה מספיק לעובשים בכדי לבנות להם בית ולהטריד אתכם. 

4.חיפוי הקירות בהחלט יכול לעזור

במרבית חדרי הרחצה ישנו חיפוי על הקירות. הבעיה היא שהחיפוי לא מיושם על כל הקיר, כך שתמיד קיים הסיכוי כי המים יגיעו במגע גם עם הקירות החשופים. מעבר לכך, התקרה גם היא לא מחופה, כך שהסיכוי כי מי הרחצה יגעו בה, גבוה. התנחמו בעובדה כי החיפוי שנמצא על מרבית הקיר בחדר הרחצה חוסך מכם פחות עובשים. אבל מה עם יתר חלקי הבית? לא ראלי וגם לא אסתטי לחפות את כלל הבית בכדי להימנע מחדירת לחות לקירות, לכן נדרשת ערנות. מומלץ לבדוק קירות מעטפת של הבית שכן הם חשופים יותר להופעת עובשים.   

5.צובעים קיר עם עובש? חבל על המאמץ

קראתם כי צביעת הקירות הנגועים בעובשים תפתור את הבעיה? עדיף לעתים שלא לאמץ "המלצות חמות", או פשוט לדעת ממי ללקט אותן. צביעת קירות נגועים בעובש אולי תספק אתכם בכל הקשור לפן האסתטי, אך שלא תטעו: צביעת הקירות מתפקדת כמעין "וילון" שמסתיר את העובשים. מתחת לשכבת הצבע, הם ימשיכו להתקיים. המשמעות היא שהפגיעה האפשרית בבריאות עדיין קיימת.

רוצים לשים קץ לעובש? פנו אלינו עוד היום, נשמח לייעץ לכם ללא עלות: 077-6707570

מאמרים מומלצים
אהבתם? שתפו