שאלות נפוצות

כן, עובש נמנה בקבוצת הרעלנים הביולוגים. חשיפה למספר רב של נבגי עובש עלולה לגרום לאלרגיות וכן לסכן את בריאותם של מי ששוהה במחיצתם. ככל שהחשיפה תהיה ממושכת כך יעלה הסיכון.
מלבד זו ישנם סוגי עובשים שמיצרים רעלנים ופולטים אותם לסביבה ואלו חודרים לגוף בעזרת דרכי הנשימה. במקרה של חשיפה לעובש רעיל קיימת סכנה בריאותית גם כאשר כמות הנבגים קטנה.

אנשים בעלי מערכת חיסון חלשה(תינוקות, קשישים וחולים) נמצאים בסיכון גבוה יותר מאלו עם מערכת חיסון תקינה.

אוסיף ואומר שקיימים אלפי זנים שונים של עובשים ולא כולם מסוכנים לבני אדם.

עובש בקירות הבית עלול להתפתח מכמה סיבות שונות ואלו הן הסיבות:
*עיבוי

*חדירות מי גשמים

*עליה קפילרית.

*נזילה בצנרת.

אפשר לאבחן את הגורם לעובש בקירות בקלות ממבט על הקירות באזורים שבהם מופיע העובש, כאשר ישנה בעיית איטום או נזילה בצנרת תמיד תהיה התנפחות או התפוצצות של הטיח / הצבע, או שיופיע כתם בצבע כתום/צהוב עם גבול מאוד ברור, כאשר יופיע העובש רק באזורים הנ"ל סימן שהעובש נוצר כתוצאה מאיטום לקוי או נזילה בצנרת. כאשר יופיע כתמי עובש ללא הסימנים הנ"ל זהו עובש שנוצר כתוצאה מעיבוי.

לא, איטום חיצוני בגג ואיטום חיצוני בקירות פותר אך ורק בעיות של חדירות מים.
רב מיקרי העובש נוצרים בגלל עיבוי ואין קשר בין איטום לעיבוי. בתשובה לשאלה הקודמת יש הסבר שיאפשר לכם להבחין לבד ובקלות מה הגורם לבעיית העובש בקירות או בתקרות בדירתכם.

בהחלט כן כאשר ישנה רק בעיית איטום או נזילה מהשכן העובש יופיע רק באזורים שיש נפיחות בטיח או באזורים שיש כתם בצבע צהוב או כתום עם גבול ברור (דומה לכתם שתן), כאשר העובש מופיע בקיר גם באזורים שבהם הקיר "נקי" מהסימנים הנ"ל אזי ישנה גם בעיה של חדירת מים בשל כשל באיטום הקירות וגם בעיית עיבוי.

עובש במקלחת נוצר כתוצאה מספיגה של מי עיבוי הנוצרים מאדי הלחות בזמן שהם מתקררים. ניתן להבחין בתהליך על גבי המראה והקרמיקה. כאשר אנו מסיימים מקלחת במים חמים המראה והקרמיקה מכוסים באדי לחות, כאשר האוויר שבמקלחת מתחיל להתקרר נראה שאותם אדים יהפכו לטיפות מים, בתקרה ובקירות אדים אלו נספגים ומספקים לעובש את תנאי הגידול האידאלים להתפתחותו. צבע נגד עובש מרעיל את הפטריה אך אינו מונע את ספיגת אדי הלחות ולכן כאשר הרעלנים שבצבע יתכלו (לרב אחרי שנה) העובש שהיה בתרדמת אך קיבל וממשיך לקבל את מזונו יחזור לצאת על גבי הקירות.

כן, הוא צודק קבלן איטום אינו אחראי על העובש, האחריות של קבלן האיטום הינה על חדירת מים בלבד אלה אם ציין בתעודת אחריות שהוא אחראי על עובש. כדי לנצח באופן סופי את העובש צריך לשלוט על מקור הלחות בקירות או בתקרות וזה לא תפקידו או אחריותו של איש איטום.

גבס בקירות אינו פותר את בעיית העובש, הגבס אומנם מסתיר את כתמי העובש אך יוצר בעיית עובש חמורה יותר מאחר והלחות שנספגה וממשיכה להספג בקירות עכשיו כלואה בין הקיר הקיים לגבס החדש, יקח זמן עד שהעובש יהיה גלוי על גבי הגבס מהצד שניתן לראות בעין אבל בין הקיר לגבס העובש חוגג ואיתם יתחילו גם הפסוקאים (חרקי עובש) הסתרת העובש בעזרת גבס יוצרת מצב של עובש סמוי ויוצרת דירת פאר לנבגי עובש מסוכנים שעלולים לגרום לנזקים גדולים. השלב הראשון הוא להסיר את כל הגבס ואז תוכלו בבירור להבין מהיכן מגיע הריח…

כן, בתום הטיפול אנחנו נותנים תעודת אחריות ללא אותיות קטנות וללא חיוב באוורור או התקנה של וונטות.

זקוקים לייעוץ?
מלאו את הטופס ונחזור אליכם