ניקוי עובש מעץ – האם זה אפשרי?

ניקוי עובש מעץ – האם זה אפשרי?

רק לפני שנה רכשתם ארון בגדים חדש, מזנון לסלון או שולחן משרדי וכבר מופיעים עליהם עובשים? אנחנו רק יכולים לתאר לעצמנו את גודל התסכול. טיפול בעובשים על הקירות עוד נחשב יחסית פשוט: מסירים את העובשים, צובעים את הקירות בצבע שמונע את ספיגת הלחות וכך מונעים את חזרתם. עם זאת, ניקוי עובש מעץ עלול להיות מאתגר, ובמקרים מסוימים – אף חסר תועלת.

אנחנו ב"הקץ לעובש" שמחים לחלוק אתכם את המידע החיוני אודות ניקוי עובש מעץ. אז מדוע מופיעים על רהיטי העץ שלכם עובשים והאם הייתם יכולים למנוע אותם? התשובות, לפניכם: 

"הרהיטים שלי חדשים! איך הגיעו אליהם עובשים?"

עוד הרבה לפני שממהרים לבדוק אפשרות של ניקוי עובש מעץ, ישנו רצון להבין איך הם הגיעו לרהיטים מלכתחילה. הרהיטים שלכם עשויים מעץ איכותי, נרכשו לאחרונה ובכל זאת אתם מזהים עליהם עובשים? זהו ההסבר: במרבית המקרים, התפתחות העובש לא מתחילה על רהיט העץ שלכם, אלא על התקרה או הקיר הסמוכים. כלומר, מתרחשת "הדבקה" בין הקיר הנגוע בעובשים לרהיט העץ שלכם. 

טיפול מידי בעובשים על הקיר/תקרה, היה יכול למנוע את "הדבקת" הרהיטים. מסיבה זו, אנו ממליצים בחום שלא לדחות את הטיפול בהם. חשוב לדעת כי מהרגע בו מתרחשת "ההדבקה", רהיט העץ הנגוע מתפקד כבית גידול נוסף שהעובשים חוגגים עליו. 

ניקוי עובש מעץ - האם ניתן להציל את רהיטי העץ?

אנחנו לא שמחים להיות אלו שמבשרים לכם את זה, אך התשובה היא שלא תמיד. בגדול, ככל שמגלים מוקדם יותר את העובשים, כך הסיכוי להשמיד אותם ולמנוע את חזרתם – גדול יותר. ניקוי עובש מעץ לא תמיד אפשרי מסיבה פשוטה: העובשים נוטים לחדור אל תוך העץ עצמו, כך שהעץ הופך להיות בית גידול אידיאלי בעבור העובשים. כלומר, העובשים לא תלויים עוד בקיר הסמוך הנגוע, אלא שהעץ עצמו מספק להם את צרכיהם המלאים. 

איך ניתן למנוע "הדבקה" של רהיטי עץ בעובשים?

כעת, כשאתם מבינים איך הגיעו עובשים לרהיטי העץ שלכם, תוכלו במידה רבה למנוע את הופעתם על רהיטים אחרים בבית או במשרד. איך עושים את זה?

  • הטיפ החשוב ביותר: טיפול מידי בעובשים! גם אם אתם מזהים כתמים שטחיים (לכאורה כמובן) על הקיר או התקרה, דעו כי העובשים מתפתחים ומתפשטים במהירות מטרידה. טיפול מידי ע"י "הקץ לעובש" משמיד את העובשים, מונע את חזרתם וכך גם יבטיח שהם לא יתפשטו אל רהיטי העץ ויחדרו לתוכם.
  • לעובשים יש ריח סופר אופייני – חמצמץ ומחניק. הריח הזה הוא נורה אדומה וההוכחה כי העובשים כבר במצב מתקדם בחדר. שימו לב: לא תמיד תריחו, ובמרבית המקרים הריח יגיע הרבה אחרי הופעתם של כתמים על התקרה או הקיר. ברהיטים העשויים מעץ הריח עלול להופיע לפניי הכתמים, לכן יש להיות ערניים.

לטובת טיפול איכותי בעובשים, לרבות ניקוי עובש מעץ, נבקש לדעת בן כמה הרהיט, האם הוא נרכש כרהיט חדש או יד שניה ומהיכן הוא הגיע אליכם. בעת שנדע מהו מקור בית הגידול, נוכל להציע לכם טיפול יעיל. לפרטים נוספים, התקשרו – 054-202-8410

nosmell.co.il - אתר הקץ לריח

מאמרים מומלצים
אהבתם? שתפו