הקשר בין עובש ורעל ביולוגי

עובש בקירות נזק בריאותי

עובש בקירות סכנה!! – הקשר בין עובש ורעל ביולוגי

עובש בקיר נזק בריאותי! הוא נמנה בקבוצת הרעלנים הביולוגים ולכן מהווה מפגע תברואתי, הדאגה מחשיפה לעובש רעיל הולכת וגדלה יחד עם מודעות ציבורית גבוהה לכך שחשיפה ממושכת לנבגי העובש בבית עלולה לגרום לבעיות בריאות רבות וקשות ואפילו למוות.

כמו כן ידועים אלפי זנים שונים של עובשים ולא כל העובשים רעילים, יחד עם זאת בין אם העובש רעיל או לא, יש חשיבות לבצעה הסרת עובש בבית מהקיר כאשר מופיע, אחרת זה מתפתח לרמות גבוהות אזי לכל הדעות יש סיבה לדאגה.

 

עובש בקירות נזק בריאותי! להסכים לחיות בבית עם עובש זה להסכים להתפשר על בריאותם של דיירי הבית וכן להתפשר על שלמות המבנה

הסכנה בעובש בקירות לבריאות האנשים

ההשפעות הקשורות של עובש בקיר פנימי בבית עשויות להשתנות בהתאם לסוג העובש והאדם החשוף למפגעי העובש.

אנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה, תינוקות וקשישים נמצאים בסכנה גבוהה הרבה יותר להשפעות בריאותיות בשל החשיפה לעובש בבית.

הסכנה בחשיפה לעובש בקיר פנימי בבית, באמצעות מגע עם עור, בליעה, או שאיפה, עלולה לגרום לתגובות אלרגיות, זיהומים, או השפעות רעילות. הסימפטומים הקשורים נעים בין פריחה, תופעות דמויות שפעת (כאב ראש, צריבה בעיניים, חולשה וכו'), מחלות ריאה, קוצר נשימה (אסטמה), נזקים נוירולוגים ואף למוות.

עובשים נמצאים כמעט בכל מקום, בין עם זה עובש בתקרה או על הקירות, בתנאי לחות ונוכחות חמצן הם יכולים לגדול כמעט על כל משטח המכיל חומר אורגני (מבנים, עץ, נייר, שטיחים, קרטון, בדים מזונות, ועוד).

כאשר לחות גבוהה מצטברת במבנים או בחומרי בניין (קירות, תיקרות) צמיחת עובש בבית תתרחש לעתים קרובות, במיוחד כאשר לא ידוע בוודאות מה המקור שסופג את הלחות, ו/או בהעדר טיפול המונע ספיגת לחות בקירות או בתקרות הבית.

עובש בקיר פנימי בבית

במקרים מסוימים מקורו של צמיחת עובש אינו גלוי לעין. לדוגמא עובש בבגדים, במטבח או אפילו רק ריח של עובש חזק ללא כתמי עובש שנראים בעין, במקרה כזה חשוב לחקור היטב ולבצע את הבדיקות הנכונות לגילוי המקור שמספק את המזון והתנאים לגידולם של העובשים הסמויים.

איתור מקור התפתחותו של עובש בקיר פנימי הוא השלב הראשון והחשוב ביותר לפתרונות יעילים וסופיים לפטריית העובש, מאחר שלא ניתן לחסל את כל העובש ונבגי העובש בבית. כשמדובר בעובש בקירות נזק בריאותי הוא סיכון של ממש.

רק טיפול ומניעה במקור בית גידולו של עובש בקיר פנימי בבית ושליטה על ספיגת הלחות בקירות או בתקרות יכול להבטיח שהעובש לא יחזור לעולם (קרא עוד על משמיד עובש), מכיוון שכמו כל גוף חי שאינו יכול להתקיים ולצמוח בלי מזון כך גם פטריית העובש, עובש בקיר חייב לחות כדי להתקיים ולהתפתח לכן שליטה על אספקת המזון שלו (לחות) ישמיד אותו לתמיד וימנע חזרתו לתמיד.

עובש בקיר פנימי יכול לגדול על משטחים מוסתרים, כגון: טפטים, עץ, שטיחים, פרקטים ועוד חומרי בניין מסוימים, כגון הנמכות או חיפוי  גבס שיוצר חלל סגור עשוי לגרום ללכידת לחות, ובכך לספק סביבה לחה שבו עובש יכול לגדול, לרב במקרה כזה יתפתח העובש על צידו הפנימי של הגבס (שאינו נראה בעין).

בכל מקרה עובש בקירות נזק בריאותי!  לכן ברגע שנתגלה עובש בבית יש לטפל באופן מיידי במקור העובש ובסביבה הביתית כל דחיה בזמן הטיפול תספק לעובש זמן נוסף להתפתח, להתחזק, ולהתרבות.

קצב ההתפתחות וההתרבות של העובש תלויה בתנאי הלחות בסביבה, אך דבר אחד בטוח- עובש בקירות נזק בריאותי!

עוד יכול לעניין אתכם בנושא:

 

מאמרים מומלצים
אהבתם? שתפו