המדריך להשמדת עובש – מה אתם צריכים לדעת?

המדריך להשמדת עובש – מה אתם צריכים לדעת?

כשאתם חושבים על עובש הניכר על קירות הבית שלכם, אתם בעיקר חושבים על הפגיעה החזותית-אסתטית. מעבר לכתמים שנוצרים על הקיר שרק נוכחותם מפרה את שלוותכם, אתם צריכים לקחת בחשבון גם את הדברים הבאים:

  • סכנה בריאותית הנשקפת לכם
  • הוצאה כספית עבור תיקונים
  • חוסר נוחות ופגיעה באיכות החיים שלכם

לשמחתכם, עובש הוא לא גזרה שאין מה לעשות איתה – כך שעם זיהוי העובש על קירות הבית תוכלו להסתייע בשירותיה של חברה מקצועית המתמחה בהשמדת העובש ומניעת התפתחותו מחדש. עם זאת, המון פעמים טיפולי המנע הם האיכותיים והטובים ביותר.

איך נגרם העובש על הקירות?

בכדי לדעת איך להשמיד עובש ובעיקר איך למנוע אותו בפעמים הבאות, אתם צריכים בעיקר להיות מודעים לדרך היווצרתו. רב מקרי העובש במבנים אינם קשורים לרטיבות/נזילה/איטום אלה לעיבוי כלומר לחות גבוהה שנספגת בקירות לכן כמעט תמיד, העובש יתפתח בחדרים לחים, כך שהחדרים הרגישים ביותר מסתמנים כחדר הרחצה, קומת המרתף וקירות חיצוניים. מדובר על אזורים בבית שבהם אחוזי הלחות מאד גבוהים (ככל שהפרשי הטמפרטורה גבוהים כך יהיה העיבוי גבוה) כן חשוב לדעת, כי כל חדר בבית שלכם שאינו מאוורר על בסיס יומי, יכול להיות חשוף להתפתחות של עובשים ברמות שונות.

תחילה, העובש יופיע ככתמים קטנים בגוון מעט צהבהב (דומה לכתמי שמן) כמעט בלתי נראים לעין, אך עובשים נוטים להתפתח ולהפוך גדולים יותר בעת שלא מטפלים בהם. כמו כן גם צבעם משתנה בהתאם לשלבי התפתחותו לכן, מיד עם זיהוי כתמי העובש הראשונים דאגו לפעול למען השמדת העובש במיידי, כי עובש בקירות מסוכן לבריאות בני הבית.

איך ניתן למנוע את התפתחות העובש מראש?

"תרופת המנע" היחידה בהקשר של מניעת עובשים, היא לאוורר את החלל. אם ישנו חלל שיכול בקלות לפתח עובשים הוא חדר הרחצה. מראש, מדובר על חדר לח, ובעת שאתם לא מאווררים אותו, אתם מבססים סביבה נוחה ואידיאלית להתפחות העובשים. לכן, מיד לאחר סיום הרחצה, הקפידו על פתיחת החלון (גם בעונת החורף). שימו לב: במידה ומדובר על עובשים שחוזרים שוב ושוב באותו החלל, כדאי לתקוף את בעיית השורש שגורמת להתפתחות העובשים.

אז איך משמידים את העובש ומשיבים את איכות החיים?

שימו לב: אם יש משהו שאסור לכם לעשות הוא לקלף את הקיר ידנית באזורים בהם ישנם עובשים. הנטייה הטבעית היא לחשוב שכך מסלקים את העובש ונפטרים ממנו, אך בפועל אתם עושים כך 2 דברים:

  • העובש מתפזר לחלל וכך יכול להתפתח באזורים אחרים
  • אתם מעלימים את הבעיה חיצונית, ולא מטפלים בה באמת

בהקשר זה חשוב לציין שגם צביעת הקיר (כיסוי העובשים) לא מסייע, אלא שאתם רק מסתירים כך את הפגם החזותי. במידה ותרצו להשמיד את העובש עצמאית, מה שמומלץ לכם לעשות הוא להשתמש בתכשיר מתאים לשימוש ביתי. חשוב לעקוב אחר ההוראות ולהבטיח כי אתם מיישמים את כל השלבים הנדרשים. אפשרות נוספת ועדיפה יותר, היא להסתייע בשירותיה של חברה מקצועית המתמחה באבחון הגורם וכן השמדת עובש ומניעת התפתחותו מחדש.

"אני משלב גבס על הקיר וסוגר את הסיפור, מה הבעיה?"

חשוב להבין כי הסרת עובש לא תתבצע מעצמה, אלא צריך לטפל בו בצורה מעמיקה ויסודית. לא אחת, ישנם אלו הסבורים כי טיפולים קוסמטיים כמו צביעת הקירות או תוספות של גבס – הן המענה. בפועל, אתם מסתירים את הבעיה מפני השטח, ולא מטפלים בה. העובש מצטבר ומתפתח ככל שמזניחים את הטיפול בו, כך שאתם למעשה מעצימים את הבעיה.

התקנת ונטה בחדר הרחצה בהחלט יכולה לסייע

כל עוד מדובר על טיפולי מנע איכותיים, הרי שגם התקנת ונטה בחדר הרחצה יכולה לסייע לכם. חשוב לציין כי הונטה לא אמורה להחליף את פתיחת החלונות, אלא שהיא אמורה להיות אלמנט נוסף שמסייע ונלחם בלחות המאפיינת את חדר הרחצה.

מאמרים מומלצים
אהבתם? שתפו