ריח של עובש בבית – מה קורה כאן?

האם ספריי נגד עובש זה באמת הפתרון?

לא משנה כמה מפיצי ריח יש לכם בבית, כמה נרות ריחניים אתם מדליקים וכמה מטהרי אוויר אתם מרססים בבית: כל עוד אתם מריחים עובש בביתכם, הריח שלו יהיה הדומיננטי ויהפוך להיות הריח המזוהה ביותר עם ארבעת הקירות שלכם. ריח של עובש בבית לא מבשר טובות, בעיקר מאחר והריח "צף" כסימפטום המעיד על התפתחותם של העובשים לאורך תקופה. חשוב לציין שישנם לא מעט מקרים בהם ישנו עובש בקירות הבית אך אין ריח המעיד על כך.

בחיים, כמו בחיים, לכל דבר ישנם יתרונות וחסרונות. עם זאת, כשמדובר על עובשים, לא ניתן לייחס להם אף לא תכונה אחת טובה. בעת שאתם מזהים עובשים על הקיר או ריח של עובש, עליכם לפעול מיידית על מנת לטפל בבעיה. מעבר לקירות הבית שישנו את גווניהם, הרי שהעובשים הנמצאים בחלל יכולים להזיק גם בריאותית לכל השוהים בו – בטווח הקצר והארוך.

"נו בסדר, יש ריח, יש עובש, אקלף אותו והכל סבבה עכשיו"

טיפול עובש חייב להיעשות על ידי גורמים מקצועיים. כשם שלא הייתם מטפלים בוירוס בגופכם ללא חוות דעת של רופא, כך עליכם לנהוג באותה האחריות כלפי העובשים שעל הקירות. חשוב מאד שתלכו אחר ריח של עובש בבית, ותנסו להבין היכן העובשים מתמקמים. לרוב, העובשים "יקשטו" את החדרים הלחים בבית.

מה חשוב לדעת? אין לקלף את העובשים, לגרד אותם או לנסות להעלים אותם בצורה עצמאית. מכירים את האורחים העקשניים שמסרבים לעזוב? אלו הם בדיוק העובשים! בעת שתקלפו אותם מהקיר, הם יעתיקו בשמחה את מיקומם וינדדו לאזורים אחרים. יש לטפל בעובשים בצורה מבוקרת, כאשר טיפול איכותי יהיה כזה שימנע את הופעתם פעם נוספת על קירות הבית שלכם.

"למה זה קורה לי כל הזמן? הבית שלי נקי"!

מאחר ועובשים נקשרים עם פגמים אסתטיים, רבים סבורים כי אותם עובשים נוצרים בעקבות תחזוק לקוי של הבית והיעדר ניקיון. למרות זאת, העובשים הם תוצר של תהליך טבעי שנקרא עיבוי. במקום בו ישנה לחות, עולה גם הסבירות להופעתם של העובשים. חשוב שתכירו גם אתם את תהליך העיבוי הטבעי, שבשיאו נוצרים אדים ולחות בחדרים שנספגים לקיר וכך נוצרים העובשים.

הבשורה הפחות משמחת היא שעם כל רחצה וכל בישול במטבח, או חימום הבית בימי החורף הקרים ישנו פוטנציאל להיווצרותם של עובשים. הבשורה היותר משמחת היא שניתן להתמודד עם העובשים בעצמם. בעת שאתם מזהים את העובשים על הקיר, דעו כי הם נמצאים במצב התפתחותי מתקדם ויש לטפל בהם מיידית!

"הריח לא מפריע לי, מה כבר יכול לקרות?"

ריח של עובש אמור להדליק את כל הנורות האדומות! גם בעולם אוטופי שבו הריח של העובש היה ריח של וניל מתקתק, היה עליכם לטפל בו מיידית. העובשים יוצרים נזקים – לקירות הבית, לשכנים וגם לבריאות שלכם. ישנן אוכלוסיות רגישות יותר הכוללות ילדים קטנים, נשים הריוניות, אנשים הסובלים מבעיות נשימה וגם בני הגיל השלישי. כשאתם מריחים ריח של עובש בבית, טפלו מיידית עם חברה מקצועית שתוכלו לפטור אתכם מהבעיה המטרידה.

"אז מה לעשות, אני יכול לטפל בזה לבד?"

עובשים עקשניים, והמון פעמים הם מנצחים ב"מלחמת ההתשה" מולכם. בעת שתצליחו להתמודד (לכאורה) עם שכבת העובשים הראשונה, תופיע לה שכבה נוספת וכך הלאה. בעוד ישנם אלו שממשיכים להילחם עצמאית עם העובשים, גם ישנם אלו שבוחרים לפנות אל חברה מקצועית. אנו ממליצים בחום שלא ל"התעסק" עם העובשים, ולתקוף אותה בצורה אגרסיבית עם חברת ה"קץ לעובש"!

nosmell.co.il - אתר הקץ לריח

 

מאמרים מומלצים
אהבתם? שתפו