צבע נגד עובש – האם כל צבע מתאים?

אולי הבעיה הגדולה ביותר שבעובשים, היא דרך הטיפול המשודכת להם שלרוב איננה מתאימה. רבים מנסים להיפטר מהעובשים בכוחות עצמם, תוך שהם מאמינים כי העובשים הם אך ורק "נזק חזותי" הניכר על פני השטח שיש להעלימו. בפועל, העובשים קצת יותר עקשנים, ובטח שאין בכוונתם להיעלם לאחר שתצבעו אותם בצבע שיש לכם במחסן. 

האם צביעה נגד עובש יעילה? מדובר על אחת השאלות השכיחות ביותר, והגיע הזמן לענות עליה אחת ולתמיד. חשוב לדעת כבר עכשיו: צביעה בחומרים שאינם מותאמים לעובשים, היא בזבוז של זמן. חובה להשתמש בצבע נגד עובש. כך גם עם חיפויים שונים, עבודות גבס על העובשים או גירוד מאסיבי שלהם מהקיר.

צבע נגד עובש

טיפול ומניעה של העובשים – מה חשוב לדעת?

כשמדברים על עובשים ודרך ההתמודדות מולם, מדברים על שני דברים:

  • טיפול מנע בעובשים. המטרה: למנוע את הופעתם מראש
  • טיפול בעובשים. המטרה: להיפטר מהם לאחר שהופיעו ולמנוע התפתחותם מחדש

שימו לב כי גם לאחר שהופיעו עובשים, ניתן לטפל בהם וגם למנוע את חזרתם. כלומר, טיפול המנע איננו רלוונטי אך ורק בבתים בהם מעולם לא היו עובשים. האתגר הגדול שבטיפול המניעה, הוא להרחיק את העובשים מהמזון שהם זקוקים לו – סביבה לחה.

ב"הקץ לעובש", אנו עושים שימוש בצבע נגד עובש שהוא ייחודי. ישנם שלל צבעים ותכשירים המוצעים לקהל הרחב, אך הם אינם קוטלים את הבעיה מהשורש שלה, אלא תורמים אך ורק עם יצירת מעטפת אסתטית. העובדה כי העובשים אינם ניכרים עוד על פני השטח, לא אומרת כי הם נעלמו. לעתים, דווקא החיפוי האסתטי הוא זה שמאפשר לעובשים ליהנות מסביבה לחה יותר שמטיבה עמם. 

לא עוד עובשים: הכירו את הצבע שלנו!

אנו משתמשים בצבע נגד עובש ייחודי המבוסס על טכנולוגיה מתקדמת שמאפשרת למנוע את סבבי העובש הבאים. כידוע, עובשים אוהבים מאד אזורים לחים ורטובים, כך שכל עוד לא פותרים את הבעיה הספציפית הזו, לא יהיה ניתן למנוע את הופעתם פעמים נוספות. הטכנולוגיה הפיסיקלית שעליה מבוסס הצבע שלנו, מאפשרת הפרדה של מולקולות המים. עם צביעת הקירות והתקרה בצבע הייחודי, מתאדים מי העיבוי וכל הסביבה הלחה. התוצאה: תקרה וקירות יבשים. במילים אחרות? סביבת החיים הנדרשת לעובשים, מושמדת. 

"אני רוצה למנוע עובשים בבית. איך אוכל לזהות אותם?"

טיפול המנע הוא בהחלט הטיפול המומלץ ביותר. בעת שמקדימים תרופה למכה, לא צריכים להתמודד עם ההשלכות, הנזקים וחוסר הנוחות שמביאים איתם העובשים. אם ישנו דבר אחד חיובי שניתן עוד איכשהו לייחס לעובשים, הרי שהוא האפשרות לזהות אותם בקלות רבה. 

דעו גם אתם: עובשים יכולים להופיע גם באזורים שאינם נחשבים ל"אזורים רטובים או לחים" (כמו המטבח או חדר הרחצה). לכן, אם אתם מזהים כתמים מחשידים בסלון, בחדר הילדים או בחדר העבודה, דעו כי ישנה סבירות ואלו אכן עובשים. אז מהם הסימנים שיכולים להעיד על נוכחות עובשים?

  • כתמים בגווני חום/צהוב על הקיר
  • ריח טחב (לא תמיד) 
  • אינדיקציה נוספת: קושי לנשום בחלל בו ישנם עובשים

"הכתמים לא מפריעים לי. אוכל לחיות עם העובשים"

לרוב, המוטיבציה לטיפול בעובש היא הרצון לשקם את הקירות שנפגעו ברמה האסתטית. עם זאת, חשוב להדגיש באופן חד משמעי: עובשים מזיקים! שהות ממושכת בחלל בו ישנם עובשים מסכנת אתכם, את הילדים שלכם ואת העובדים שלכם. העובשים גדלים ומתפתחים בקצב מדאיג, וכל עוד לא תטפלו בהם, אתם עלולים לסבול מסימפטומים שונים – מקשיי נשימה ועד כאבי ראש חזקים.

בנוסף מעבר לפגיעה הבריאותית טיפול מוקדם בעובש ממזער נזקים באופן משמעותי. עובש אומנם מתחיל בקירות אך יש לו יכולת מדהימה ל"התיישב" על כל פריט שנמצא סמוך לאותם קירות כמו ארון וכל מה שמאוחסן בו, ספרייה ותכולתה, שידה ותכולתה, מיטה, מזרן וכו'. ברגע שהעובש התיישב על הריהוט הוא כבר לא צריך את הקיר כדי להתקיים ולעיתים גם לא ניתן להציל את אותם פריטים. 

כלומר לאחר שתכולה נדבקה מעובש, הטיפול בקיר לא יפתור את בעיית העובש בתכולה דבר שמוביל לנזקים גדולים הניסיון  למגר את התופעה הולך ונעשה קשה יותר. 

תנו לנו לטפל בעובשים עבורכם! אנו משמידים את העובשים, מונעים אותם, משתמשים בצבע נגד עובש וגם מעניקים לכם תעודת אחריות על הטיפול. לפרטים נוספים, פנו אלינו בכל שאלה.

מאמרים מומלצים
אהבתם? שתפו