צביעת חדר אמבט עם עובש

צביעת חדר אמבט עם עובש

חדר הרחצה שלכם הוא החדר המפנק ביותר בבית: החדר שבו אתם מתחילים את היום שלכם ברחצה נעימה ומרעננת, והחדר שבו אתם חותמים את היום הקדחתני עם רגעים של פינוק וזמן לעצמכם. מה קורה בעת שכתמי עובש רוצים לקחת חלק בשעת הרחצה שלכם? סביר מאד להניח כי אפקט החוויה שלכם יפגע, והרחצה שאתם כל כך מחכים לה תהפוך להיות פחות נעימה מזו שאתם מדמיינים.

חדר האמבטיה הוא החדר בעל הפוטנציאל הגבוה ביותר לפתח כתמי עובש. בניגוד למה שניתן לחשוב, כתמי העובש לא נוצרים מנזילות או רטיבות. למעשה, העובש הינו תוצר די טבעי של תהליך די טבעי: תהליך העיבוי.

לאורך ולאחר הרחצה, מתפתחים להם אדים, ובשטחים בהם אין חיפוי בחומרים בלתי סופגים כגון קרמיקה אותם אדים נספגים בקירות. בחדר אמבטיה נגלה בעיקר את העובש בתקרה וקירות לא מחופים. ככל שרמת העיבוי גבוהה יותר כך הלחות יותר מורגשת. האדים הינם מקור מזון להתפתחות פטריות עובש וכך, מבלי שאתם שמים לב מיידית, נוצרים להם כתמי העובש שלא רק פוגעים בנראות החדר, אלא שהם גם מזיקים לכם בריאותית.

"אם אדאג לאוורר את חדר האמבט, אוכל למנוע את העובש הבא?"

חשוב לציין כי אוורור חדר האמבט חיוני, אך הוא בהחלט לא יכול למנוע במאת האחוזים את התפתחות העובשים. האוורור מאפשר לחלק מהאדים לצאת החוצה מה שמותיר פחות מזון לעובש ויכול להאט את קצב ההתפתחות שלו. עם זאת, לא מדובר על אפקט שמונע את העובש.

צביעת חדר אמבטיה עם עובש

רוצים לצבוע את החדר האמבט? קודם מטפלים בעובש

חשוב להבין כי צביעת חדר אמבטיה עם עובש, כלומר צביעה אסתטית של קירות חדר האמבטיה בלבד, אינה מעלימה את העובשים. לפני צביעת חדר אמבט עם עובש בשביל שיפור הנראות הכללית של חדר האמבטיה הנגוע בעובשים, יש לטפל בהם. כל עוד כתמי העובש "חדשים", ניתן להסיר אותם בעדינות באמצעות מטליות לחות, תוך שיש לוודא כי "פירורי" העובש לא מתפזרים לכל עבר.

עם זאת, במידה ומדובר על עובש שכבר הפך לאורח קבע, יש לטפל בו באמצעות אנשי מקצוע בלבד.

השמדת העובש אינה מספיקה, וחשוב לטפח שגרת תחזוקה כללית. בעת שישנה סביבה המעודדת את התפתחות העובשים, הם ימשיכו להתפתח וכך אתם נכנסים למעגל בלתי נגמר.

הדרך לטיפול בעובשים? השמדתם בצורה יסודית ומקצועית – כך שלא יישאר זכר לרובד העובשים הקודם וכמובן מניעת התפתחות מחדש בעזרת שליטה על הלחות שנספגת בשטח התיקרה והקירות שאינם מחופים בקרמיקה.

צביעת חדר אמבטיה עם עובש – מה חשוב לדעת?

כאמור, תהליך העיבוי המתרחש בחדר לח הוא הגורם להתפתחות העובש, בעיקר במקומות בהם אין חיפוים של חומרים בלתי סופגים דוגמת - קרמיקה. איך תזהו גם אתם את העובשים?

  • נבגי פטריית העובש מתחילים בגוון אפרפר – לבן  וככל שהמושבה גדלה גוונה מתכהה לשחור.
  • במקרים מסוימים הופעת ריח טחוב של רטיבות אך חשוב לזכור שלא תמיד ישנו ריח.

זיהיתם נוכחות של עובש? אז לפני צביעת חדר אמבט עם עובש מומלץ לבצע טיפול ומניעה. טיפול של חברה מקצועית כולל בין היתר טיפול בעובש הקיים ומניעת התפתחות מחדש של עובש.

הטעות הנפוצה ביותר? צביעת הקירות עם העובש

לעתים, הרצון להעלים את העובש מזווית העין מביא רבים לצבוע את הקיר כאשר כתמי העובש עליו. בעת שאתם עושים זאת, לא רק שאתם לא מעלימים את הבעיה, אלא שאתם מעצימים אותה.

כתמי העובש ממשיכים להתפתח, תוך שהם מזמנים את "חבריהם" לבוא ולהצטרף אל החגיגה. לכן, כל עוד ישנם כתמי עובש, יש להשמיד אותם, לטפל בהם נקודתית ורק אחר כך לצבוע. אחרת, רובד העובשים הבא יופיע תוך זמן קצר.

הזנחה ממושכת של העובש? אל תנסו את זה בבית

אם תבצעו צביעת חדר אמבטיה עם כתמי עובש ללא טיפול בהם, אולי הם יוסתרו לתקופה מסוימת, אז זה לא אומר שהבעיה נעלמה. עובשים נוטים להתפתח, ובעת שתזניחו אותם ממושכות אתם פוגעים בעצמכם ובנכס שלכם:

  • העובשים פוגעים בנראות חדר האמבט.
  • פגיעה ממשית למבנה בכללותו.
  • התפתחות מאסיבית של פטריות עובש.
  • ירידה בערך הנכס שלכם לפי חומרת המצב.
  • פגיעה בריאותית – בעיקר בקרב אוכלוסיות רגישות.
מאמרים מומלצים
אהבתם? שתפו