על עובשים ומסירי עובש – מה חשוב לדעת?

מסיר עובש – מה חשוב לדעת?

לא באמת צריך להכיר אתכם לעומק בכדי לדעת מעל לכל ספק שאין לכם כל עניין עובש על קירות הבית או העסק שלכם. העובשים לא רק פוגעים אסתטית בקירות, אלא שהם גם מגלמים בתוכם סיכונים בריאותיים – בדגש על אוכלוסיות חלשות כדוגמת תינוקות ואנשים מבגורים.

הרגע בו אתם מבחינים בעובשים על קירות האמבט המטבח, הוא רגע שבו אתם רוצים לעשות כל שאתם יכולים על מנת להעלים אותם. אפשר לנסות להתחיל עם מסיר עובש, עם זאת, לא אחת הפתרון הפזיז והמהיר שלכם גורם לכך שהעובשים מתפתחים, מרחיבים ומעמיקים את היקף הנזק. מה אסור לעשות בשום פנים ואופן?

  • לצבוע קיר עם עובש לפני שמטפלים בעובש. - קראו עוד על צביעת חדר אמבטיה עם עובש.
  • לגרד עובשים מהקיר, אסור לגרד בכל מצב גם אם זה במצב התחלתי.
  • לעשות חיפוי גבס או עץ.
  • להתעלם מקיום העובשים.

האם ניתן וכדאי להשתמש במסירי עובש?

התשובה חיובית. עם זאת חשוב להבין דבר מהותי: השימוש במסיר עובש או ספריי נגד עובש לא פותר את הבעיה מהשורש שלה, אלא שהוא פשוט מסיר את העובש מהקיר. הסרת עובש שנראה על פני השטח אינה מטפלת בבעיה לטווח ארוך.   אם מטרתכם היא להעלים את העובש מזווית העין שלכם, הרי שהמסירים יעשו עבודה נפלאה.

מנגד, אם מטרתכם היא להשמיד את העובשים ולמנוע סבב חוזר שלהם, הרי שכדאי להסתייע בשירות של חברה מקצועית. איך היא תסייע לכם?

מסיר עובש
  • זיהוי "הבטן הרכה" של החלל.
  • איתור העובשים בחלל.
  • השמדת העובשים לאלתר.
  • ביצוע טיפול בעובש שהוא מניעתי להתפתחות מחדש של העובשים לתמיד.

"כמה זמן לוקח לטפל עצמאית בעובש עם מסיר עובש?"

מסיר עובש הוא לא תכשיר שמצריך דוקטורט בעובשים. כל הנדרש מכם הוא לרסס את התרסיס המדובר על האזורים הנגועים בעובש. מדובר על מספר לחיצות בודדות של התרסיס, כאשר לאחר מכן יש להתרחק מהחלל בכדי לא לנשום את החומר.

כעבור 20 דקות לערך, יהיה ניתן להבחין בקיר "נטול" עובשים. מדובר כמובן על תוצאה שרובה אסתטית, כאשר לא ניתן לקבוע בצורה חד משמעית כי התרסיס אכן מסיר עובש ומעלים את העובש ומונעים את חזרתם. מדובר על טיפול זמני בלבד – עד לסבב הבא של תהליך העיבוי בחדרים הלחים.

"למה דווקא אצלי מופיעים בכל פעם העובשים?"

חשוב להבין כי למרות שהעובש הוא מטרד לא קטן, הרי שלא באמת ניתן להאשים אותו. העובשים הינם תוצר של תהליך העיבוי הטבעי (ולא של רטיבויות או נזילות כפי שרבים נוטים להאמין). בחדרים לחים – לרוב חדרי האמבטיה והמטבח, ישנה נטייה גבוהה יותר להתפתחות העובשים, כמו כן במעטפת קירות חיצוניים ותקרה בעיקר בעונת החורף. כידוע, המגע של המים עם הקיר אינו מייצר בעבורכם דברים טובים, וכך אתם צפויים להבחין בנקודות העובש השחורות.

טיפול איכותי בעובש אל מול מסיר עובשים – מה ההבדל?

בעת שאתם פונים אל חברה מקצועית שתטפל לכם בעובש, אתם יכולים להיות שקטים כי הם לא עושים שימוש במסיר עובש רגיל. בנוסף להשמדת העובשים הקיימים הם מטפלים במקור הבעיה ובכך לא מאפשרים לפטריית העובש לקבל מזון דבר שמונע את חזרתם של העובשים לתמיד. שימוש במסירי עובשים לעומת זאת מסיר את השכבה הקיימת של העובשים, אך אין הבטחה לכך שהם לא ישובו להתארח אצלכם פעם נוספת. מסירי העובש טובים כמענה SOS נקודתי, אך לא כפתרון ארוך טווח שבאמצעותו תוכלו להיפטר אחת ולתמיד מהעובשים.

לכן, הדגש הוא על טיפול מנע איכותי, שבבסיסו המטרה למנוע את "דורות" העובשים הבאים. בעת שלא מטפלים בעובשים מהשורש, הרי שהם חוזרים פעם אחר פעם ומכניסים אתכם למעגל בלתי נגמר של תסכול והוצאות כספיות לא מבוטלות.

מאמרים מומלצים
אהבתם? שתפו