עובש בדירה שכורה – מי אחראי על הטיפול בו?

עובש בדירה שכורה – מי אחראי על הטיפול בו?

אתם מטפחים אותו, דואגים לו ומשקיעים בו רבות – הכל בכדי שיהיה אטרקטיבי, נחשק ומבוקש: נכס ההשקעה שלכם. מפעם לפעם, גם אתם נדרשים להשקיע בעבודות תחזוקה המשמרות את ערך הנכס ושביעות רצון הדיירים. קיבלתם טלפון מדייר שלכם כי הוא גילה כתמי עובש על הקיר? אנחנו נגיע לטפל בו, בשמכם! עובש בדירה שכורה עקשן, מזיק ולא רצוי ממש כמו עובשים בדירות שאינן שכורות. 

לפני שאתם מפרסמים את הדירה: טפלו בעובש!

הימים הם ימי קורונה, ורק לאחרונה פורסמו ידיעות לא ממש משמחות לבעלי נכסי ההשקעה: שוק השכירות נמצא בשפל. איך זה קרה? אנשים מצאו עצמם בוקר בהיר אחד ללא עבודה, ללא הכנסה ובלי יכולת לעמוד בתשלומים השונים, לרבות השכירות. לא מעטים התראיינו למהדורות החדשות וסיפרו על המעבר שלהם חזרה אל בית הוריהם – עם משפחתם. ולמה כל זה אמור לעניין אתכם?

שוק הדירות מוצף וכיום, יותר מתמיד, אתם "נלחמים" עם משכירים אחרים על שוכרים. אם עד לפני הקורונה שוכרים היו מוכנים להתפשר על דברים מסוימים, הרי שכעת אין להם סיבה להתפשר. עובש בדירה שכורה הוא קו אדום שאיש לא מוכן להתפשר עליו, כך שמבלי שתטפלו בבעיה אתם עלולים למצוא עצמכם עם דירה ריקה. בדירה שלכם ישנם עובשים – בחדרי השינה, בסלון, במטבח, בחדר העבודה או בחדר הרחצה? טפלו בהם וכמה שיותר מהר!

"כבעל הנכס, אני זה שצריך לטפל בעובשים?"

מובן כי כל חוזה שכירות מכיל בתוכו סעיפים אחרים. עם זאת, לרוב, כל התיקונים הנדרשים בדירה הינם באחריותו של בעל הנכס. לכן, כל עוד הדיירים שלכם מדווחים על עובש בדירה שכורה, עליכם לדאוג

לטיפול בעובש. מדוע חשוב לטפל בעובשים וכמה שיותר מהר?

  • חשיפה ממושכת לעובשים עלולה לגרום לפגיעה בבריאות
  • במידה והעובשים לא יטופלו, סביר כי הדיירים לא ירצו לחדש חוזה
  • העובשים פוגעים בערך הנכס שלכם 

"אז מה הבעיה? שהדייר יצבע את הקירות ואקזז לו בשכר הדירה"

מה הבעיה? כאן בדיוק מתחילה הבעיה! כי אם מדובר על עובש בדירה שכורה, קיצורי דרך הם לא דרך לטפל בעובשים, אלא בדיוק להפך: הם מעצימים את התסכול, מאיצים את התפתחות העובשים וגם עלולים לגרום לאי נעימות ביניכם ובין הדיירים. אילו טיפולים לא עובדים?

  • צביעת קיר עם עובשים
  • יישום חיפוי על קיר עם עובשים
  • קילוף וגירוד
  • ריסוס הקיר
  • אוורור הקיר

מעבר לזאת חשוב לדייק ולהזכיר את הנתונים הבאים:

גם אם מדובר על עובש בדירה שכורה, בעל נכס מחויב על פי חוק לטפל בעובשים! אומנם לא תמצאו התייחסות מדויקת לעובש בחוק,  אך לשון החוק (בחוק שכירות הוגנת) מתייחסת להגדרה הכללית של מהי דירה ראויה למגורים. אחד הדגשים הם דירה ללא סיכון בטיחות או בריאותי בלתי סביר, כלומר כל אדם אשר משכיר דירה למגורים חייב למסור אותה כשהיא ראויה למגורים. בעיות עובש, רטיבות כמו גם נוכחות טחב נחשבות לבעיות המהוות סיכון בריאותי. 

המלצתנו היא לא לזלזל בדברים שכן הימנעות מטיפול יכולה להוביל לביטול חוזה, עבירה על החוק ואף גם תשלום פיצויים.

מה שגם במידה וטיפול בעובש נדחה כך גדל הסיכון שגם תכולת הדירה תיפגע, עובש לא מטופל מתפשט וגדל ויכול לעבור לריהוט, בגדים ועוד. תהיו חכמים והקדימו לטפל. למעשה כל ניסיון לחסוך בהוצאות עלול לגרור נזקים והוצאות גדולות בהרבה.  טיפול בעובשים צריך להתבצע ע"י אנשי מקצוע בלבד, לשם איתור מקור הבעיה, טיפול ומניעת חזרה.

עובש בדירה שכורה? בהקץ לעובש! הדרך שלנו לטפל בעובשים היא באמצעות צבע, אך כזה שלא רק משמיד את העובשים, אלא גם מונע את חזרתם. זכרו: האינטרס לשים קץ לעובש הוא שלכם – כבעלי הנכס, וכמובן שגם של הדיירים שלכם שלא מעוניינים באורחים נוספים שיחלקו איתם את הדירה. לתיאום ביקור או התייעצות מקצועית, התקשרו אלינו – 077-6707570

מאמרים מומלצים
אהבתם? שתפו