עובשים בחדרי ילדים – מה עושים עם התופעה?

ניקוי עובש במקלחת - איך לנקות עובש באמבטיה?

כהורים לילדים, הרי שתרצו את הטוב ביותר בעבורם. בבית, אתם בטוחים כי אתם מגדלים אותם בחממה – כזו העונה להם על הצרכים המלאים שלהם. ואז, דווקא במקום הבטוח ביותר, אתם מגלים אורחים לא רצויים שמפרים את שלוותכם ומדירים שינה מעינייכם: העובשים.

ישנם המון הורים שמעידים כי הם היו מוכנים להתמודד עם עובשים בחדר הרחצה או במטבח, אך לא בחדרי הילדים. ואכן, ילדים נכללים תחת אותן אוכלוסיות רגישות שמומלץ מאד שלא לחשוף אותן ממושכות לעובשים. אל הילדים, מצטרפים גם אנשים הסובלים מבעיות נשימה בדרגות שונות, נשים הריוניות ובני הגיל השלישי. 

אז נכון, עובשים בחדר ילדים הם לא מצב אידיאלי, אך לא מדובר על גזרה שעליכם פשוט להשלים איתה. מה עושים עם התופעה של העובשים בחדרי הילדים? אנחנו משיבים לכם על כל השאלות.

כשאתם משקיעים באיטום כשהעובשים נוצרים מתהליך עיבוי

כאמור, בתור הורים אתם רוצים להבטיח את הטוב ביותר לילדים שלכם. כך, אתם ממהרים המון פעמים למצוא פתרון בזק לבעיה, אך מהר מאד אתם מבינים כי לא באמת פתרתם אותה. הסיבה? המון הורים פותרים את בעיית העובשים בדרך שאיננה מתאימה. אם זה מנחם אתכם, אתם לא היחידים שמאפיינים את בעיית העובשים בצורה שגויה. 

העובשים אינם תוצר של נזילות או רטיבויות (במרבית המקרים), אלא של תהליך העיבוי. לכן, גם אם תשקיעו כספים וזמן רב באיטום איכותי, לא תראו את העובשים נעלמים. בתהליך העיבוי, שנפוץ בעיקר בחדרים לחים כמו חדר האמבט והמטבח, נספגים אדים שהופכים למים על הקירות. למרות שחדר הילדים הוא לא חדר לח "קלאסי", עלולה להופיע בו פטריית העובש. 

כשהילדים שלכם חשופים לסכנות בריאותיות. בחדר שלהם.

אתם דואגים לגדל את ילדכם בסביבה הבריאה ביותר, מחנכים אותם לבריאות, מחדדים בפניהם את החשיבות של הפעילות הגופנית ושל תזונה מאוזנת ובריאה. ולבסוף? הילדים חשופים לסכנה מהעובש בקירות לנזק בריאותי, מהכיוון הכי לא צפוי ועוד בחדר הפרטי שלהם. במרבית המקרים, למטבע יש 2 צדדים – צד טוב יותר וצד פחות טוב. במקרה של עובשים, אין להם כל השפעה חיובית ולא ניתן לייחס להם תכונה אחת טובה. במילים פשוטות? יש לפעול מיידית על מנת לסלקם!

פטריית העובש בעלת אופי עקשני: היא מתפתחת במהירות אך להעלים אותה קצת יותר קשה. בכל יום שאתם דוחים את הטיפול בעובשים, הילדים שלכם חשופים לחיידקים, הם עתידים לנשום בכבדות וגם חדרם המעוצב הופך להיות לכזה שסובל מפגיעה אסתטית ניכרת לעין. זיכרו כי הילדים שלכם נמנים בקבוצת האוכלוסיות הרגישות, כך שהטיפול בעובש חייב להיות מיידי!

"גם אם הילד שלי לא רגיש העובשים יכולים להזיק?"

בהחלט! עובש הוא עובש, ועובש בכל מקרה מזיק. אין כל קשר בין רגישות לאלרגיות ובין פוטנציאל הנזק שיש בעובשים. ישנם סוגים רבים של עובשים – חלקם מזיקים יותר וחלקם פחות. אל תהמרו על בריאות ילדכם, וטפלו בעובשים מיידית. חשוב לדעת כי פטרייה היא יצור חי ודינאמי: היא איננה סטטית, אלא שהיא נוטה להתפתח ולגדול. טיפול איכותי, כמו זה שאנו מעניקים, שם את הדגש גם על העלמת העובשים וגם על מניעתם. 

"אני צובע את הקיר בחדר של הילד והכל מסתדר"

לא, לא ועוד הפעם לא. צביעת הקיר או חיפוי הקיר מבלי שמטפלים בעובש, לא באים בחשבון. פעולות אסתטיות שכאלו הן מעין פלסטר שאתם שמים על פצע פתוח. על מנת להבטיח שהילדים שלכם אכן גדלים בחדר בריא, יש לטפל בעובשים בצורה יסודית, מעמיקה ומקצועית – כמו זו שאנו מציעים לכם. אין כל תכלית בלכלוא את העובש תחת שכבת צבע או עץ – הוא ימשיך להתפתח בסביבה הלחה וכך הנזקים לא יאחרו להופיע.

מאמרים מומלצים
אהבתם? שתפו