והתפריט להיום: ממה ניזון עובש?

והתפריט להיום: ממה ניזון עובש?

אם טרם יצא לכם לשאול את עצמכם: "ממה ניזונים העובשים?", דעו כי אתם ממש לא לבד. כשאתם מזהים כתמי עובש על הקירות, הדבר האחרון שמטריד אתכם הוא אם יש להם תיאבון, מה הם אכלו והאם הם שבעו. עם זאת, חשוב שגם תדעו: ההבנה שלכם ממה הם ניזונים, עשויה לחסוך לכם זמן, כסף ולאפשר לכם להשמידם ביעילות – פעם אחת ולתמיד!

ממה ניזונים העובשים? אתם עשויים להיות מופתעים!

המון אנשים מטפלים בעובשים בצורה שגויה (בתום כמובן), ואז מתפלאים איך כעבור זמן קצר אותם כתמים שחורים – העובשים, שבים להופיע על הקירות. הנוסחה לטיפול בעובשים די פשוטה: אין מזון = אין עובשים. המילה "מזון" לבטח מעלה לראשכם תמונה של שק מזון ייעודי, אך את המזון של העובשים אתם מייצרים בעצמכם. כן, אתם קוראים נכון. 

גם אם אינכם "אמני מטבח", בהכנת ארוחה אחת ומשביעה אתם מצטיינים – לחות. כשאתם משתמשים במים חמים – בחדר הרחצה או במטבח למשל, עולים אדים. הקירות שמסביב סופגים אותם, הופכים רטובים וכך נהיים מעין "צלחת עם אוכל" לעובשים. ארוחת המלכים של העובשים היא לחות, ובמקום בו תהיה לחות יהיו בהכרח עובשים. 

תהליך העיבוי שיוצר את הלחות הינו תהליך טבעי, ועליו לא ניתן לשלוט. עם זאת, על מה שכן ניתן לשלוט הוא על ספיגת הלחות בקירות. הצבע הייחודי בו אנו משתמשים ב"הקץ לעובש" מונע ספיגה של לחות, וכך בעצם מרחיק מהעובשים את המזון שלהם. ללא מזון, לא תהיה באפשרותם לשרוד ולקיים חיים. והקירות שלכם? יהיו נקיים מעובשים!

"ישנו קשר בין מידת הלחות לקצב התפשטותם?"

זו שאלה מצוינת, והתשובה היא שכן. ככל שהקיר יהיה רטוב יותר, כך העובשים יתפשטו מהר יותר. ובנוסחה פשוטה: יותר אוכל = יותר עובשים.  הבעיה העיקרית היא שהעובשים לא צריכים כמויות אדירות של מים בכדי לקיים חיים. בפועל, גם קיר לח, שאינו רטוב, יספק אותם ויעודד את התפשטותם. 

"ייבוש הקירות ירחיק את העובשים?"

שואלים אותנו המון את השאלה הזו, ויש בה היגיון: הרי אם הלחות היא זו המספקת לעובשים את המזון, למה שלא לייבש את הקיר אחרי הרחצה לדוגמא? כשמדברים על ייבוש מדברים כמובן על פתיחת החלונות במטבח, בסלון, בחדר הרחצה או בכל חדר אחר בבית. מיותר לציין כי קירות לחים/רטובים לא מתייבשים בשניות, דקות ואפילו לא בשעות. בזמן הזה, יש מי שחוגג על "התנאים האידיאליים" – העובשים.

אם כך, האם האוורור מיותר? התשובה היא שהוא לא מזיק, ופעמים רבות אף עשוי לעכב את הופעתם של העובשים. עם זאת, אל תצפו מפתיחת חלונות לפתור לכם את בעיית העובשים.

לפרטים אודות טיפול יעיל בעובשים, פנו אלינו! אנחנו ב"הקץ לעובש" נשים סוף למכה המטרידה שעלולה לפגוע בבריאותכם ובאיכות חייכם – 054-4375378

מאמרים מומלצים
אהבתם? שתפו