העובש בא לבקר? לפחות דעו מי הזמין אותו!

ברגע בו תזהו עובש על הקיר או על התקרה בבית, סביר כי תחושו בעיקר תסכול. מדוע? משום שאתם עושים כל שאתם יכולים על מנת לשמר את הנכס שלכם, לבסס סביבה בריאה ולשמור על אסתטיקה גבוהה. תתפלאו, אך מדובר על תופעה שמתרחשת דווקא אצל הטובים ביותר. הבשורה הפחות משמחת היא שלא תמיד ניתן למנוע עובשים, אך הבשורה המשמחת היא שניתן להיפטר מהם!

אנחנו, בחברת "הקץ לעובש", מומחים בטיפול בעובשים! אנו לא מתעסקים באיטום, אלא אך ורק במתן פתרון יעיל לתופעה שכבר יוסבר עליה בהרחבה – לחות ועיבוי. כשם שחשוב לדעת איך לטפל בעובשים, גם חשוב לדעת מה הביא אותם אליכם מלכתחילה. אז מהן הסיבות להופעת העובש?

העיבוי: מה זה אומר ואיך נוצרים בעקבותיו עובשים?

רבים סבורים כי העובשים הינם תוצר בלעדי של נזילות. בפועל, העובשים נוצרים בעיקר בגלל תהליך העיבוי הטבעי. בעת שאתם מודעים לעיבוי ולהשלכותיו, אתם יכולים להפוך מודעים יותר. הדרך הטובה ביותר להסביר על העיבוי, היא פשוט לתאר אותו: בחדר הרחצה, במטבח ואפילו על חלונות חדר השינה והסלון, לא אחת מצטברת "זיעה". מדובר על אדים שנוצרים בעקבות הפרשי טמפרטורה. האדים הופכים בהמשך לטיפות שעושות דרכן אל הקירות הפנימיים. כך, הקירות שאמורים להיות יבשים הופכים לקירות רטובים

המגע של המים עם הקיר לא יוליד דברים טובים, ואלו יבססו את התנאים האידאלים להתפתחותם של העובשים. הדבר המעט מסתכל בתהליך העיבוי הוא שלא ניתן למנוע אותו – מדובר על תהליך טבעי. בשעת הרחצה הבאה שלכם, תוכלו להבחין גם אתם באדים שמצטברים על החלונות, הפיכתם לנוזל והמגע שלהם עם הקירות. טיפ קטן אליכם: על מנת להפחית אדים, תוכלו לאוורר את חדר הרחצה עם פתיחת החלון. 

"ומה לגבי רטיבויות? הן לא גורמות לעובשים?"

רטיבות אכן יכולה לגרום לעובשים, זאת בעקבות הפיכת הקירות מיבשים לרטובים. עם זאת, חשוב לנו לציין כי אנחנו לא אנשי איטום ולא מתיימרים לעסוק באיטום. השירות שאנו מעניקים מתמקד בעיבוי ובכל הקשור ללחות. מדובר על תהליך טבעי שיוצר לא מעט בעיות, והטיפול שלנו בעובשים מתמקד בסוגייה זו בלבד. לכל אדם ישנם חדרים לחים בבית – המטבח וחדר הרחצה, והמטרה שלנו היא להתמודד עם הלחות והעיבוי ועם העובדה שהם אלו המזמנים את העובשים. 

"רגע, איך אדע אם בכלל מדובר בעובשים?"

בכל הקשור לזיהוי עובשים, אתם יכולים להיות רגועים: אין כל סיכוי שתפספסו אותם. הם מפגינים נוכחות רבה – גם בריח שהם לעיתים מביאים איתם וגם בחזות שלהם. העובשים בייצוג החזותי שלהם, יופיעו זמן רב לאחר היווצרותם. כלומר, לעובשים שלבי דגירה – כאלו שאתם לא יכולים להיות עדים לכולם. המשמעות היא שישנו סיכוי כי גם ברגע זה ישנם עובשים אצלכם בסלון, במטבח, בחדר הרחצה או בחדר השינה, ואתם פשוט לא יכולים להבחין בהם.

האינדיקציה שלכם בשלב הראשוני יכולה להיות הכתמים אשר יופיעו ובהדרגה יתפשטו לאזורים נוספים על הקיר או התקרה, במקרים מסוימים זה יכול להיות הריח. אם אתם מריחים ריח חמוץ-חריף ומחניק בחלל, אתם כנראה נמצאים בסביבה שבה מתפתחים להם עובשים. מדובר על ריח מאד אופייני, כך שאם יצא לכם בעבר לשהות בחלל שבו עובשים, תוכלו לזהות אותו. 

דברים נוספים שחשוב שתדעו?

  • העובשים מזיקים לבריאות – בטווח הקצר וגם בטווח הארוך
  • חשיפה ממושכת לאוכלוסיות רגישות מסוכנת!
  • קילוף או צביעת הקירות לא פותרים את הבעיה
  • אנו מעניקים תעודת אחריות על הטיפול שלנו בעובשים

גם אתם רוצים לשים קץ לעובש? פנו אלינו עוד היום לייעוץ!

מאמרים מומלצים
אהבתם? שתפו