בעיית עובש בבית – איך מטפלים?

למרות ההנחיות הברורות לשמור על ריחוק חברתי, להימנע ככל הניתן ממפגשים לא הכרחיים ובתקופות של סגר גם לא לארח איש בביתכם, ישנם אלו שעוברים בצורה בוטה על הכללים: העובשים שאתם מגלים על הקירות, התקרה והארונות. סביר כי גם לכם משבר הקורונה העניק במתנה פנאי רב, כך שזכיתם בהזדמנות להשקיע יותר בתחזוקת הבית. בעוד אתם חשבתם בכיוונים של שיפוץ חדש או רכישת ריהוט לכבוד החגים, לעובשים היו תוכניות אחרות עבורכם.

ברגע בו הבחנתם בהם, אין דרך חזרה – עליכם לטפל בהם באופן פעיל ואגרסיבי. בעיית עובש בבית היא בעיה מוכרת שסובלים ממנה דיירים בבנייני מגורים משותפים, אנשים החיים בבתים פרטיים, במבנים ישנים וחדשים כאחד. 

כעת, יותר מתמיד, יש לכם את הפנאי לשים סוף לעובש עם "הקץ לעובש"! איך מטפלים בבעיה שגורמת לכם לכאב ראש, ריח לא נעים בבית ופגיעה חזותית בקירות? בדיוק כך:

טיפול בבעיית עובש בבית על בסיס צביעת הקירות – מה חשוב לדעת?

בחנויות השונות תמצאו עשרות מוצרים שמבטיחים להעלים לכם את העובש בבית. בפועל, מרבית המוצרים לא מציעים יותר מטיפול קוסמטי זמני, עד שהעובשים יחדרו גם את שכבת הצבע ויוכיחו לכם כי הם חזקים מכם. בעיית עובש בבית היא בעיה בעלת גוון כרוני שנוטה לחזור, אלא אם מטפלים בה בצורה יסודית, מעמיקה ולא סלחנית (כלפי העובשים כמובן).

טיפול בבעיית עובש בבית מבוסס על צבע, אך בשונה מצבעים אחרים אנחנו מטפלים בבעיה מהשורש. במילים אחרות? אנחנו דואגים שהעובשים לא יחזרו לסבב נוסף אצלכם כגון עובש בתקרה או בקירות. אז מה מיוחד כל כך בצבעים שבאמצעותם אנו צובעים את הקירות שלכם? נסביר זאת עם הדוגמא הבאה:

  • "המזון" של העובשים – הלחות
  • כשלעובשים לא יהיה "מזון" – הם לא יוכלו להתקיים ולהתרבות
  • מטרת הטיפול שלנו: להרחיק מהעובשים כל גישה למזון
  • ובשפה המקצועית: הצבעים שלנו מונעים מהלחות להיספג בקירות – כך שלא תתאפשר חזרה של העובשים

"למה לצבוע? ננצל את ההזדמנות כבר לשים חיפוי על הקיר"

תוכלו לחפות את הקיר ולשדרג אותו אסתטית רק לאחר הטיפול בעובשים. עליכם להבין כי העובשים לא משחקים אתכם מחבואים, כך שגם אם תעלימו אותם מפני השטח, אין זה אומר שהם "פורשים מהמשחק" ואתם מוכתרים כמנצחים. תופתעו לגלות כי דווקא החיפוי תורם לעובשים זאת מאחר והוא מבסס בעבורם סביבה לחה וחמימה יותר. קיצורי הדרך לא יובילו אתכם לשום מקום מלבד לתסכול ובזבוז זמן וכסף.

צבענו את הקיר, סילקנו את העובשים והבטחנו שהם לא יחזרו? אנחנו מקיימים!

אנחנו נבין במידה ואתם סקפטיים. אחרי חודשים ושנים בהם נלחמתם במלחמת התשה אל מול העובשים, קשה לכם לתת אמון ולהאמין כי הפעם באמת תוכלו לסלק אותם. הטיפול שלנו עבור בעיית עובש בבית כולל תעודת אחריות שאנו מעניקים לכם! גם אתם רוצים לשים קץ לעובש? אנחנו בדרך – 077-6707570

מאמרים מומלצים
אהבתם? שתפו