איך מנקים עובש מתחת לסיליקון?

לא אחת פונים אלינו לקוחות מוטרדים, שמספרים לנו כי למרות מאמציהם ממשיכים להופיע להם עובשים מתחת לסיליקון. הבעיה מוכרת לנו, אך סביר כי אתם מכירים אותה אפילו טוב יותר מאיתנו. העובדה הפחות משמחת היא שתופעה של עובש מתחת לסיליקון - בלתי נמנעת. עם זאת, ישנה דרך טיפול יעילה שאינה מצריכה מכם "ללכלך את הידיים" בעובשים ובניקוי הסיליקון. במקום להשקיע את זמנם וכספכם בניקוי הסיליקון – החליפו אותו! אז מדוע ניקוי הסיליקון לא עוזר ואיך מחליפים סיליקון בזול ובקלות? התשובות לפניכם:

"אני מנקה את הסיליקון לעתים קרובות וזה לא עוזר! מדוע?"

עובשים עלולים להציק, להטריד ולתסכל, אנו מודעים לכך. עם זאת, בעת שתבינו את המנגנון לפיו הם פועלים ומה מזין אותם, לא תצטרכו לטרוח לשווא בניסיון למנוע אותם. הסבירות להופעת עובש מתחת לסיליקון לא רק קיימת, אלא גבוהה מאד. מדוע? משום שהעובשים ניזונים מלחות. אם ניקח לדוגמא את הסיליקון שבמקלחון, הרי שהוא לא סופג רק לחות – אלא גם מים. בכל יום ואחרי כל מקלחת, המים מחלחלים והעובש מתחיל להתפתח ולהתפשט. מסיבה זו, ניקוי הסיליקון אינו יעיל שכן המים והלחות גודשים אותו על בסיס יומי. ועל כן, הפתרון עליו אנו ממליצים הוא החלפת סיליקון אחת לתקופה.

מאיתנו, אליכם: טיפים להחלפת סיליקון!

אפשרות אחת העומדת לרשותכם היא להזמין איש תחזוקה שיחליף בעבורכם את הסיליקון. אפשרות נוספת היא לבצע את החלפת הסיליקון בעצמכם. אם אתם חובבים מושבעים של שיטת ה-DIY ("עשה זאת עצמך"), דעו כי החלפת סיליקון היא בדיוק מסוג העבודות שתוכלו לבצע לגמרי לבד (כן, גם אם אין לכם ארגז כלים מקצועי או ניסיון בעובשים). אז איך עושים את זה?

  • ראשית, עליכם לגרד את הסיליקון הקיים מהמקום הרלוונטי. כלי העבודה היעיל ביותר במקרה זה הוא סכין יפנית (מומלץ לעבוד עם כפפות!). שימו לב כי אתם מנקים היטב את כל השאריות.
  • אחרי הסרת הסיליקון, עליכם להמתין שהאזור יתייבש לחלוטין.
  • כעת, הדביקו את הסיליקון החדש! אנו ממליצים בחום לרכוש סיליקון ייעודי כנגד עובשים. 
  • הניחו לסיליקון להתייבש לחלוטין. שימו לב: אין להתרחץ במקלחת הספציפית לפחות 24 שעות. 

"כמה תעלה לי החלפת סיליקון?"

טיפול בסוגיית עובש מתחת לסיליקון לא מצריך מכם להשקיע המון כסף. למעשה, מדובר על אחת מפעולות התחזוקה הזולות והפשוטות ביותר. מחיר הסיליקון נע בין 10-30 שקלים בלבד, וכל עוד תדביקו אותו בעצמכם, כאן תמה השקעתכם הכספית. 

כידוע, בחדרי רחצה רבים מופיעים עובשים, ואין זה מפתיע: הלחות הגבוהה מרטיבה את הקירות, ואלו הופכים ל"צלחת המזון האידיאלית" עבור העובשים. שימו לב כי טיפול עובש מתחת לסיליקון, לא מסית את תשומת ליבכם מהבעיה העיקרית – עובשים על התקרה והקירות במקלחת. לפרטים נוספים לגבי טיפול בעובשים עם "הקץ לעובש", התקשרו – 054-202-8410

מאמרים מומלצים
אהבתם? שתפו