איך מטפלים בעובש בתקרה?

איך מטפלים בעובש בתקרה?

מרבית האנשים מגלים רגישות גדולה מאד לקירות הבית - אלו שעוטפים אותם בסלון ובחדר השינה. לעומתם, התקרה סובלת המון פעמים מחוסר תשומת לב, אך ורק בגלל מיקומה. אז נכון, על מנת לזהות כשלים ופגמים בתקרה תצטרכו להרים מעט את הראש, אך לא תאמינו עד כמה זה ישתלם לכם.

התקרה, כמו עוד אזורים אחרים בבית, חשופה לעובשים. לא באמת צריך להוסיף מילה על כך שאין לעובשים תכונות חיוביות, והנוכחות שלהם בעלת פוטנציאל לפגיעה בחזות האסתטית של הבית, כמו גם בבריאות שלכם. כתמי העובש יכולים להופיע בכל נקודה בבית, וכך גם בתקרה. חשוב מאד שלא להזניח את הטיפול בהם, ולפעול מהר על מנת לסלקם. 

איך תזהו כי העובשים הגיעו גם לתקרה?

אם יש דבר אחד טוב שאפשר לייחס לעובשים, הוא שאי אפשר לפספס אותם כשהם באים לבקר. אמנם אבחון מוקדם שלהם יחסוך מכם המון, אך בעת שהם מופיעים תוכלו לזהות אותם:

  • כתמים בצבע חום/ירוק על הקיר
  • קיר במרקם קטיפתי/רך

איך נוצרים עובשים בתקרה?

על מנת להבין עד כמה אתם חשופים לעובשים, גם על התקרה, צריך להבין איך הם נוצרים. אחד המקומות הרגישים ביותר לעובשים הוא חדר הרחצה שלכם. בעוד הקירות מחופים לרוב בקרמיקה, התקרה חשופה וכך סופגת אדים שמקורם בתהליך העיבוי. לאחר התקררות האדים, התקרה הופכת לחה ומכאן ועד להופעת העובשים לא יעבור המון זמן. אפשר לומר כי הרחצה היומית היא תנאי גידול אידיאלי לעובשים וקשה קצת למנוע את הופעתם. לכן, ההמלצה היא לאוורר את חדר הרחצה, מה שיסייע בהפחתת האדים ובהתאם בהפחתת הלחות שבתקרה.

"עובש בתקרה? זה כבר יעבור"

עובשים לא נעלמים כך מעצמם, ואת זה חשוב לדעת. הבעיה העיקרית היא שרבים לא יודעים איך לטפל בעובש, ובעיקר – לא יודעים מהו מקורם. לכן, לא מעטים סבורים כי הם יחלפו מעצמם וכי מדובר על אורחים זמניים בלבד. לעובשים אופי עקשני, ומבלי שמטפלים בהם כנדרש הם תופסים את מקומם באזורים אחרים בבית, לרבות הרהיטים. איך אנחנו נוכל לטפל בעובשים אצלכם?

  • אנחנו מאבחנים את הסיבה /הגורם להתפתחות העובש כדי להתאים את הטיפול הנכון. חשוב להדגיש כי את סוג העובש ניתן לאבחן רק ע"י לקיחת דגימת עובשים לבדיקת מעבדה.
  • הרחקת העובש אחת ולתמיד מקירות הבית ומניעת התפתחותם מחדש

"לטפל בעובש? אפשר פשוט לצבוע והכל מסתדר"

הטיפול בעובשים מורכב משתוכלו לדמיין. נדרשת הבנה מעמיקה וידע מקצועי על מנת לנטרל אותם. צביעה חיצונית לא מעלימה את הבעיה, אלא להפך. צביעה וחיפויים שונים רק משפרים את החזות האסתטית, אך העובשים ממשיכים להתקיים ולהרחיב את האזורים עליהם הם מתיישבים ומתפתחים. רגע לפני שאתם עולים על סולם ומתחילים לצבוע את התקרה, דברו איתנו!

"אחרי שתטפלו בתקרה נצטרך לאוורר אותה?"

התשובה היא לא! הטיפול שלנו מנטרל את העובשים בצורה מקסימלית, ואינכם מחויבים להפעיל אוורור או להתקין ונטות. אנחנו יודעים כי זה נשמע כמו ריפוי קירות אידיאלי, והוא אכן כך. השיטה שלנו הוכחה על אלפי קירות ותקרות, ואנו נשמח שגם אתם תוכלו ליהנות מהטיפול המקצועי, היסודי והיעיל. 

מטפלים בעובשים ונותנים לכם אחריות!

טיפול בעובשים איננו פשוט – הוא מצריך ידע, ניסיון וקבלת החלטת נבונה ומושכלת. השיטה שלנו הוכיחה את עצמה, ואנו מזמינים גם אתכם להיפרד מהעובשים אחת ולתמיד – על התקרה ועל הקירות. לאחר שנטפל בעובשים בצורה יסודית, נעניק לכם תעודת אחריות על הטיפול. כך, במידה והעובשים חוזרים, תוכלו לפנות אלינו ולממש את האחריות שלכם. 

אתם רוצים להתייעץ איתנו, לקבל אבחון ראשוני ולשמוע על השיטה שלנו ללא כל התחייבות? אנו זמינים לכם! תוכלו לפנות אלינו בכל שאלה, צוות "הקץ לעובש".

מאמרים מומלצים
אהבתם? שתפו