אחת ולתמיד: התנפחות בקירות – עובש או רטיבות?

אחת ולתמיד: התנפחות בקירות – עובש או רטיבות?

"עולם העובשים" סובל מהמון מיתוסים, ונדמה כי בכל הקשור אליהם רב הנסתר על הגלוי. וכך, ישנם אלו המאבחנים בעצמם כתמים וקילופים על הקיר כעובשים ללא כל ידע מקצועי. בכדי לטפל בעובש (שלא נאמר לקטול אותו), נדרש אבחון מעמיק ע"י איש מקצוע.

רבים נוטים להתבלבל בין עובש ובין רטיבות, מה שגם משפיע על דרך הטיפול המוצעת לפתרון הבעיה. לפני שאתם משקיעים זמן וכסף, דעו גם אתם: האם התנפחות בקירות או קירות מנופחים שבהמשך מתקלפים מעידים על עובשים או על בעיית רטיבות? הגיע הזמן להבין פעם אחת ולתמיד:

התנפחות בקירות? ברכות חמות – אינכם סובלים מעובשים!

אם זה מנחם אתכם (וסביר מאד להניח שמאד), קירות "נפוחים" ומתקלפים אינם מעידים על בעיית עובש. חשוב להדגיש זאת מאחר והטיפול בעובש לא מתאים לרטיבות, ואילו טיפול ברטיבות לא מתאים כלל לבעיית עובש. כל עוד אתם מזהים קירות עם אזורים נפוחים, דעו כי סביר והבעיה היא כשלים באיטום. בעיות כאלו יש לפתור אך ורק עם איש איטום.

חשוב לציין: טיפול בעובש אינו מונע רטיבות וטיפול ברטיבות אינו מונע עובש, כך שיכול מאד להיות שהקיר יסבול גם מרטיבות וגם מעובש. עם זאת, התנפחות הקיר מעידה בהכרח על בעיית איטום ואין לה כל קשר לעובש. 

הבעיה העיקרית בעובשים היא שהם לא מפונקים – כל עוד תזמינו אותם, הם יגיעו. תתפלאו, אך הדרך להזמין את העובשים היא באמצעות המזון המועדף עליהם - לחות. בחדרים הלחים – חדר הרצה והמטבח, פוטנציאל התפתחות העובשים גבוה מאד. ללא טיפול מנע מתאים, סביר כי בקרוב מאד גם אתם תיאלצו להתמודד מולם.

עובשים – איך תזהו אותם?

ישנם עובשים סמויים ועובשים גלויים:

  • עובש סמוי הוא עובש פעיל, אך כזה שלא ניתן להבחין בו
  • עובש גלוי מופיע על הקירות ככתמים צהבהבים (דומה לכתמי שמן) ,אפורים, שחורים או ירקרקים

לא תמיד ניתן להבחין בעובש בעזרת חוש הריח... אך מה שבטוח אם מטפלים בעובש בזמן ניתן להימנע מריחו החריף. אז אם קורה שאתם חשים בנוכחותו של ריח חזק בחדר הרחצה, בסלון, בחדר השינה או בכל חלל אחר בבית תדעו זה סימן לנוכחות עובש מתקדם, כך שלא משנה כמה תפתחו חלונות, תאווררו ותרססו באמצעות מטהרי אוויר, יהיה קשה מאד להיפטר ממנו והגיע הזמן לטיפול על ידי אנשי מקצוע. 

"אלו בסך הכל עובשים. אצבע את הקיר ואפתור את הבעיה"

רק מי שסבל מעובשים יכול להעיד עד כמה הם מטרידים, מציקים ופוגעים בשגרת החיים. העובשים יכולים להשתלט על קירות שלמים, כמו גם על ריהוט ותכולתו ומעבר לפגיעה בעיצוב ובחמימות הבית, הם פוגעים גם בבריאות. בכל יום אתם מבלים מספר לא מבוטל של שעות בבית, כאשר בסופי השבוע השהות שלכם בבית ארוכה יותר. הנוסחה המטרידה שאתם צריכים להיות מודעים לה: אנשים הנמנים בקבוצת סיכון + חשיפה ממושכת לעובשים = פגיעה אפשרית בבריאות. 

צביעת קירות למטרה אסתטית אולי תעלים את העובשים מהעין, אך לא מארבעת הקירות שלכם. אנחנו שמים בשבילכם קץ לעובש! לפרטים נוספים, פנו אלינו - 077-6707570

מאמרים מומלצים
אהבתם? שתפו