אז איך האוויר משפיע על צמיחת העובש?

אז לא, העובדה שאתם מזהים עובשים על הקירות לא אומרת כי אתם אנשים לא נקיים. עובשים, ובצדק, מתקשרים לרבים עם הזנחה ממושכת, עם חוסר סטריליות ועם סביבה גדושה בחיידקים. ואכן, העובשים לא מביאים עמם דברים טובים, אלא בעיקר חוסר נוחות.

למרות הכל, אתם לא אשמים. עובשים מופיעים על הקירות בעקבות תהליך העיבוי ובעקבות הפרשים קיצוניים בטמפרטורות. חשוב לציין זאת מאחר ורבים משקיעים המון זמן ובעיקר כסף, בטיפול לא יעיל בעובשים. גם אתם הייתם בטוחים כי נזילות או פיצוצים בצנרת גורמים לעובשים? אתם לא לבד, אך זוהי לא הסיבה.

האדים בחדר הרחצה ובמטבח, "מתיישבים" להם על התקרה ועל הקירות, נספגים וכך נוצרים עובשים. תהליך העיבוי הוא תהליך פיסיקלי טבעי לחלוטין, שבו הגזים הופכים נוזלים. איך זה קורה? בעקבות שינויים חדים בטמפרטורה. פטריית העובש גדלה, מוצאת לה בית ומביאה חברים נוספים להצטרף אליה. לכן, יש לטפל בעובש באופן מיידי! 

שימו לב כי העובשים יכולים לצוץ גם בחדרים שאינם מגודרים חדרים לחים: בסלון, חדר עבודה או חדר השינה. הסיבה היא הפרשי הטמפרטורות בחורף שבין החלל הפנימי והחיצוני. 

אוויר וצמיחת העובשים – מה צריך לדעת?

כשאתם מזהים עובש בקירות, כל מה שאתם רוצים הוא להעלים אותם. עם זאת, הטיפול העצמאי שלכם המון פעמים מסתיים באכזבה, אך מעל לכל - בתסכול. הנטייה הכמעט טבעית היא לאוורר את המטבח ואת חדר הרחצה, זאת על מנת להפחית את כמות האדים שבחלל. ואכן, אוורור החלל הוא משהו מבורך ומומלץ בכל מקרה. עם זאת, לא מדובר על פתרון קסם שמעלים את האדים וכך פותר אתכם מהעובשים.

זיכרו כי בכל יום מחדש אתם משמישים את חדר הרחצה. במידה ומדובר על משפחה בת חמש נפשות, הרי שישנן לפחות 5 מקלחות ביום. המשמעות היא שחמש פעמים ביום, נוצרים אדים עם פוטנציאל להיספג בקירות ולהפוך לעובשים. 

אוורור החלל – פתרון לבעיה?

אחרי שמבינים כי הסביבה הלחה והאדים שנספגים לקירות הם שיוצרים את פטריית העובשים, רבים בוחרים לאוורר את חדר האמבט. שימו לב: פעולה שכזו לא תמנע מכם את העובשים בצורה מוחלטת, זאת מאחר ולא ניתן באמת לשלוט באמצעות אוורור החלל על האדים. מה כן עושה פעולת האוורור? היא יוצרת האטה בקצב ההתפתחות של העובשים, שגם זה משהו. במידה ואתם מעוניינים בפתרון ארוך טווח – דברו איתנו! אנו לא רק מעלימים את העובשים הקיימים, אלא מקדישים תשומת לב רבה גם למניעת סבב העובשים הבא. 

"אם זה ככה, אין לי כל צורך באוויר נקי ואוורור של החלל"

זה לא נכון. למרות שלא מדובר על פתרון חד משמעי לבעיית העובשים, עדיין מומלץ לאוורר את החלל. מדוע? משום שככל שיהיה יותר אוויר בחדר הלח, כך יהיו בו פחות אדים, וכך גם הקירות יספגו אליהם פחות. צריך להבין כי האדים הם בעצם המזון של העובשים – הם צריכים אותה! פתיחת החלון בחדרים השונים חיונית וחשובה. 

השלכות של עובשים – מה חשוב לדעת?

מה שמפריע לרבים הוא הפגיעה האסתטית בעקבות העובשים. עם זאת, חשוב לדעת כי הנזקים שמשאירים אחריהים העובשים לא מתחילים ונגמרים כאן: העובשים מפיצים ריח עז וחזק שמקשה מאד על הנשימה, ובמידה ומתגוררים בבית אנשים הסובלים מאסתמה, מדובר אף על סביבה מורכבת עוד יותר לנשום בה.

מעבר לכך, פטריית העובש היא דבר חי. המשמעות היא שכל עוד לא תטפלו בה, היא תגדל ותהפוך לדיירת נוספת בבית שלכם. שימו לב כי אי-טיפול בעובשים ומניעתם, יכולים לפגוע גם בערך הנכס שלכם.

מעוניינים לשים סוף לבעיית העובשים? אנו שמים סוף לעובש!

מאמרים מומלצים
אהבתם? שתפו